Razem możemy więcej!

Wakacje w pełni, ale dla Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łosieniu to czas intensywnych prac porządkowych i remontowych – możliwych dzięki staraniom i dbałości Wójta Gminy Piekoszów oraz Rady Gminy. Wśród wielu zadań, które sprawią, że powrót do placówki w nowym roku szkolnym stanie się atrakcyjniejszy dla łosieńskich uczniów, znalazła się budowa nowego placu zabaw.

To element infrastruktury, który niewątpliwie wpłynie pozytywnie na rozwój naszych podopiecznych. Rekreacja na placu zabaw sprzyja pracy układu nerwowego, ponieważ zabawa i ruch dostarczają wielu ważnych bodźców. Stwarza okazję do treningu umiejętności społecznych. To tutaj dzieci uczą się współpracy, współzawodnictwa i kreatywności – mówi dyrektor szkoły Anna Oleś.

Inwestycja Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Razem” ( plac zabaw wyposażony w pięć urządzeń zabawowo-sprawnościowych na powierzchni poliuretanowej) zrealizowana zostanie do końca sierpnia 2021r. Prace te nie mogłyby się jednak rozpocząć bez gruntownego przygotowania podłoża pod zabudowę. I tu kolejny raz z pomocą przybyła Firma Nordkalk Sp. z o. o. Miedzianka, której pracownicy przy użyciu ciężkiego sprzętu oczyścili wskazany teren z pozostałości starych budynków. Wykopali zalegające w ziemi fundamenty, wywieźli kilkanaście ton gruzu i wyrównali teren.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łosieniu wraz z całą społecznością szkolną pragnie wyrazić głęboką wdzięczność Firmie Nordkalk za wspieranie lokalnych inicjatyw oraz aktywne uczestnictwo w kreowaniu pozytywnych przemian w naszej szkole.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.