Akcja „Sprzątania Świata – Polska 2021”

W tym roku szkolnym na przełomie trzeciego i czwartego tygodnia września, wzorem lat ubiegłych, wszyscy uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w akcji Sprzątania Świata pod hasłem: „Myślę, więc nie śmiecę”.

Młodsi ekolodzy uporządkowali teren wokół szkoły, boisko szkolne i parking. Natomiast starsza młodzież posprzątała okoliczne miejscowości oraz „dzikie wysypisko” w pobliskim lesie. Działania te poprzedzone były pogadankami dotyczącymi: sposobów ochrony środowiska (w tym wskazanie działań ograniczających powstawanie odpadów), selektywnej zbiórki i recyklingu . Uczniowie do akcji przystąpili z ogromnym zaangażowaniem – łącznie zebrali kilkanaście worków śmieci i już deklarują chęć uczestnictwa w kolejnych akcjach ekologicznych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.