Beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia – wydarzenia w SP w Łosieniu

Rok 2021 został ustanowiony przez Sejm RP Rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego. 12 września br. odbyła się ceremonia beatyfikacji tego niezwykłego duchownego. Uroczystościom towarzyszyło wiele wydarzeń w całej Polsce. W naszej szkole nauczyciele humaniści również zorganizowali przedsięwzięcia, mające na celu bliższe poznanie i uczczenie Prymasa Tysiąclecia – wybitnej postaci o szczególnym znaczeniu dla poszanowania godności człowieka i wolności, szacunku dla Ojczyzny oraz budowania wolnej i niepodległej Polski.

Przygotowano gazetkę o kardynale Stefanie Wyszyńskim na korytarzu szkolnym.
Odbyły się lekcje przybliżające postać wybitnego Polaka. Zorganizowano konkurs multimedialny pod hasłem: „Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego” oraz konkurs plastyczny – ilustracja haseł zawartych w „ABC Społecznej Krucjaty Miłości”.

Zwycięzcami konkursu multimedialnego zostali uczniowie:

I miejsce ex aequo – Agnieszka Gola, Alan Mróz – klasa VI, Kacper Jas – klasa VII
II miejsce – Filip Stefańczyk klasa VI
III miejsce – Wojciech Skrzypiec klasa VI

Wyróżnienia zdobyli:
Nina Reczka – klasa VIII
Maja Radek, Anastazja Sidło, Maciej Terelak – klasa VII
Ksawery Dudek – klasa VI

W konkursie plastycznym wyłoniono następujących laureatów:

Filip Stefańczyk, Wojciech Skrzypiec, Igor Koruba, Ksawery Dudek, Alan Mróz, Agnieszka Gola – klasa VI
Natalia Smolarczyk, Magdalena Gos, Gabriela Drogosz – klasa V
Amelia Skrzypiec, Natalia Piotrowska, Sebastian Bąk, Anna Gawron,
Zuzanna Szymonek – klasa IV

Gratulacje
😊

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.