Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Z tej okazji biblioteka w naszej szkole również włączyła się w akcję.  Zorganizowano głośne czytania dla uczniów całej społeczności szkolnej oraz grupy przedszkolnej.
Celem akcji było promowanie głośnego czytania dzieciom oraz kształtowanie wśród uczniów postawy czytelniczej. W role lektorek w młodszych klasach wcieliły się Panie: Agnieszka Kozieł, Anna Parszewska, Beata Zajęcka oraz Magdalena Chamerska. Odczytano „Nowe przygody dziesięciu skarpetek”. W klasach starszych sami uczniowie czytali fragmenty lektur albo wybrane przez siebie utwory.

Było też głośne czytanie przedszkolakom, ale tym razem to uczennice z klasy piątej odwiedziły dzieci w ich grupie i tam im czytały bajeczki. Dzień głośnego czytania upłynął w miłej i radosnej atmosferze. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały wszystkich tekstów czytanych, a czytających nagrodziły gromkimi brawami.
Nauczyciele mają nadzieję, że ta akcja zachęci uczniów i ich rodziców do częstego wspólnego czytania.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.