11 listopada to Święto, które łączy w sobie przeszłość – pamięć o tych, którzy
przywrócili Polsce wolność – i teraźniejszość – radość, że żyjemy w wolnej Ojczyźnie.
Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w naszej szkole odbyły się 10 listopada.
Podczas uroczystej akademii uczniowie klasy III, IV,V i VI zaprezentowali montaż słowno –muzyczny. Recytatorzy przypomnieli trudną drogę do wolności: rozbiory, walki Polaków
oraz ich bohaterstwo. Podkreślano wielkie zasługi przywódcy Polaków – Józefa Piłsudskiego.
Recytacje uczniów łączyły się z piosenkami legionowymi i patriotycznymi. Akcentem
podkreślającym znaczenie tego święta była dekoracja w biało – czerwonych barwach.

Uroczystość przebiegła zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi.
Żyjemy we własnym, wolnym kraju. Możemy spokojnie się uczyć, pracować, mówić
i pisać po polsku. Musimy szanować historię, pielęgnować tradycje oraz przekazywać je
następnym pokoleniom. W naszej szkole lekcja historii o przeszłości polskiego narodu została
uszanowana i utrwalona.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.