Innowacja pedagogiczna „Zaczarowane koło”

W naszej szkole od października 2021r. prowadzona jest innowacja pedagogiczna „Zaczarowane koło”. Zajęcia prowadzone są przez P. Magdalenę Chamerską, adresatami innowacji są uczniowie klasy I.             Główną przyczyną opracowania innowacji była potrzeba zorganizowania takich zajęć, które pozwoliłyby odnaleźć wewnętrzną harmonię, spokój, wyciszenie. Jednym ze sposobów na to jest malowanie mandali – czyli wpisanych w koło obrazków.

Praca z mandalą wywiera korzystny wpływ na kształcenie uczniów już od pierwszego etapu nauczania. Pobudza i rozwija twórcze myślenie, które jest podstawą kreatywnej edukacji. Technika mandali uspokaja i wycisza dzieci nadpobudliwe psychoruchowo ,ułatwia koncentrację, prowadzi do wytrwałości i konsekwencji w działaniu, pobudza do aktywności uczniów nieśmiałych i biernych. Dzięki zajęciom z mandalami kształcimy zdolności manualne oraz ćwiczymy motorykę dłoni. Mandale to forma zabawy oraz ćwiczeń relaksujących i odprężających.

Koszty  innowacji i źródła finansowania-zasoby własne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.