Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek w językach obcych

W styczniu w naszej szkole zorganizowano Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek w językach obcych. Ze względu na sytuację epidemiologiczną
w kraju odbył się on zdalnie. Wokaliści nagrali swoje występy i przysłali pod ocenę komisji konkursowej. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Zgłosiło się wielu wykonawców, którzy chcieli zaprezentować swój talent wokalny i językowy. Jury nie miało łatwego zadania, aby wyłonić laureatów, gdyż uczniowie zaśpiewali zarówno najpiękniejsze kolędy, jak również współczesne świąteczne hity.

Prezentacje były podzielone na dwie kategorie: klasy IV – VI SP, klasy VII – VIII SP.

W pierwszej kategorii najlepsza okazała się Zosia Ściegienna ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łosieniu, która zajęła I miejsce. Tuż za nią uplasowała się Małgorzata Komisarczyk – uczennica ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Korczynie. Trzecie miejsce na podium przypadło Natalii Piotrowskiej ze  Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łosieniu.

W drugiej kategorii – I miejsce zdobyła Amelia Tomasik ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Brynicy. II miejsce uzyskała Diana Gos, III miejsce zajęła Marlena Woroch – obie wokalistki reprezentowały Szkołę Podstawową im. Józefa Piłsudskiego w Rykoszynie.

Laureatom gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy za przygotowanie występów i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.