X edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” 

W niedzielę 6 marca 2022 r. ośmioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w biegu „Tropem Wilczym” w Parku Etnograficznym w Tokarni. Organizatorami tego wydarzenia była Fundacja Wolność i Demokracja oraz Muzeum Wsi Kieleckiej. Bieg miał na celu uczczenie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz oddanie hołdu wszystkim żołnierzom podziemia antykomunistycznego, walczącym w latach 1944 – 1963.

Uczestnicy biegli na dystansie honorowym 1963 m, odnoszącym się do daty śmierci ostatniego poległego
w walce żołnierza wyklętego Józefa Franczaka ps. „Lalek”. Uczennice z naszej szkoły stanęły na  1. i 2. miejscu podium. Pierwsza na metę przybiegła siódmoklasistka – Julia Kowalska, srebrny medal przypadł ósmoklasistce – Julii Snoch.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.