Zofia Ściegienna – laureatką XXXI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego

XXXI Wojewódzki Konkurs Recytatorski im. Wandy Łyczkowskiej pod hasłem „Zajrzyj i wyrecytuj…-Grzegorz Kasdepke” został zorganizowany przez Samorządową Szkołę Podstawową im. Wandy Łyczkowskiej w Ostojowie oraz Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Kielcach wraz z filiami powiatowymi.

Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego i został objęty Patronatem Honorowym przez: Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Miasta i Gminy Suchedniów.

W XXXI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim im. Wandy Łyczkowskiej wzięło udział 275 recytatorów ze szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego. Konkurs składał się z trzech etapów: szkolnego, powiatowego i wojewódzkiego. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 36 recytatorów.

Jury etapu wojewódzkiego w składzie: Piotr Kisiel – Dyrektor Departamentu Edukacji, Sportu, Turystyki i Spraw Zagranicznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Piotr-Bogusław Jędrzejczak – Dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” im. Stefana Karskiego w Kielcach, Mariusz Kosmalski-Skowerski – muzyk, aktor, animator kultury, twórca „Szkoły Wrażliwości” w Kapkazach, po obejrzeniu 36 filmów z nagraniami recytacji utworów lub fragmentów utworów Grzegorza Kasdepke, wyłoniło laureatów XXXI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego im. Wandy Łyczkowskiej

Z dumą zawiadamiamy, że Zofia Ściegienna – uczennica klasy IV SP w Łosieniu znalazła się wśród dziewięciorga najlepszych recytatorów w województwie i została LAUREATKĄ tego konkursu w kategorii klas IV – VI.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów 🙂

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.