Dzień Europy w naszej szkole

9 maja kolejny raz obchodziliśmy Dzień Europy. Upamiętnia on rocznicę wygłoszenia historycznej deklaracji Schumana, w której Robert Schuman przedstawił swoją wizję nowej formy współpracy politycznej i gospodarczej w Europie. Plan Schumana uważa się za zalążek tego, czym dzisiaj jest Unia Europejska. Z tej okazji do naszej szkoły kolejny raz przyjechała przedstawicielka Europe Direct Kielce- Pani Katarzyna Stępniewska. 

Przeprowadziła ona  interesujące zajęcia o tematyce europejskiej dla uczniów z klas VII – VIII. Podczas dwugodzinnych eurolekcji uczniowie poznali odpowiedzi na pytania dotyczące wszelkich dziedzin polityki unijnej, poznać swoje prawa oraz możliwości rozwoju jakie UE stwarza. Ponadto Pani Stępniewska wręczyła nagrody laureatom Szkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej. Konkurs został zorganizowany w dwóch kategoriach – dla klas IV – V oraz VI- VIII i wyniki

przedstawiają się następująco:

kategoria kl. IV- V

I miejsce Kacper Malarczyk

II miejsce Nikola Malarczyk i Alicja Malarczyk

III miejsce Natalia Piotrowska

wyróżnienie Magdalena Piotrowska

kategoria kl.VI – VIII

I miejsce Filip Stefańczyk

II miejsce Nina Reczka

III miejsce Julia Snoch i Ksawery Dudek

Gratulacje  

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.