LABORATORIUM FIZYCZNE

W ramach zajęć z preorientacji zawodowej w czerwcu 2022 roku uczniowie klasy I
uczestniczyli w warsztatach fizycznych przeprowadzonych przez panią Małgorzatę Rogulę,
nauczycielkę fizyki w naszej szkole.

Przed wykonywaniem doświadczeń dzieci przygotowały stoły i z zainteresowaniem wysłuchały
pani, która przedstawiła im etapy wykonywania doświadczeń. Jako pierwsze wykonały doświadczenie
noszące nazwę „Samopompujący się balonik”, podczas którego umieściły w butelce sodę i ocet i obserwowały, jak balonik staje się coraz większy.

Później dzieci miały za zadanie naszkicować obrazek kwaskiem cytrynowym na kartce papieru, a na zakończenie zajęć pani nad zapalona świeczką odszyfrowała rysunki. Kolejne doświadczenie pod nazwą „Atramentowe hokus-pokus” polegało na obserwowaniu, co się stanie, gdy wlejemy atrament najpierw do zimnej, a następnie do gorącej wody.
Spotkanie zakończyło doświadczenie z gasnącą świeczką, unoszącą się na wodzie.
Warsztaty bardzo się podobały dzieciom, gdyż przeprowadzone były w interesujący sposób
i w niezwykły sposób wprowadzały ich w świat nauki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.