XX Gminny Konkurs Ekologiczny

XX Konkurs Ekologiczny pod hasłem „Jesteśmy dziećmi Ziemi” organizowany przez Szkołę Podstawową im. H. Sienkiewicza w Łosieniu pod patronatem Wójta Gminy Piekoszów, NORDKALK oraz Starosty Powiatu Kieleckiego.

Dnia 16 listopada 2022 r. odbył się  XX Gminny Konkurs Ekologiczny organizowany przez Szkołę Podstawową im. H. Sienkiewicza w Łosieniu. Konkurs adresowany jest do uczniów klas III,  z terenu gminy Piekoszów . Jego głównym celem była edukacja społeczno – przyrodnicza oparta na zdobytych doświadczeniach, wiedzy i umiejętnościach uczniów oraz motywowanie ich do zachowań proekologicznych.

W tym roku gościliśmy reprezentacje ośmiu szkół podstawowych z gminy Piekoszów: SP Brynica, SP Szczukowskie Górki, SP Micigózd, SP Zajączków, SP Rykoszyn, SP Łosień, SP Piekoszów, SP Jaworznia,  które przybyły wraz z opiekunami.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach, a uczestnicy dzielnie zmagali się  z przygotowanymi zadaniami. Dotyczyły one recyklingu, segregowania odpadów, oszczędzania wody i energii oraz  znajomości roślin i zwierząt chronionych w Polsce. Uczestnicy brali udział w quizie ekologicznym, rozwiązywali krzyżówkę, odpowiadali na pytania.

Komisja konkursowa oceniała poprawność wykonania poszczególnych zadań  przyznając drużynom punkty. W przerwie konkursu przygotowano dla wszystkich gości słodki poczęstunek.

Po zaciętej rywalizacji drużyny uplasowały się na następujących pozycjach:

I miejsce – SP Szczukowskie Górki

II miejsce – SP Rykoszyn

III miejsce – SP Brynica

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy, ponieważ są to finaliści szkolnych eliminacji klas  trzecich reprezentujący wysoki poziom wiadomości i umiejętności z zakresu ekologii oraz przyrody.

Patronat nad konkursem objęli:  Wójt Gminy Piekoszów, Firma Nordkalk,  Starosta Powiatu kieleckiego.

Organizatorzy konkursu to nauczyciele Szkoły Podstawowej w Łosieniu:

Monika Kubała, Beata Zajęcka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.