Europejska Akcja Codeweek

W naszej szkole w dniach 12-16 października 2020 roku nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach z kodowania i programowania w ramach Europejskiej Akcji Codeweek. W poniedziałek, wtorek i środę w tym tygodniu uczniowie z rodzicami korzystali ze stron internetowych. Uczniowie tworzyli projekty w edukacyjnych programach. Udostępniali je na swoich profilach stron programowania. W następne dwa dni w oddziale przedszkolnym i klasach I- VIII odbyły się zajęcia kodowania i programowania z klockami Lego Education, robotami Photon i Dash oraz w programie Scratch.

Uczniowie byli bardzo zaangażowani w wykonywanie zadań, dlatego też zajęcia tego typu były prowadzone w świetlicy szkolnej jeszcze w następnym tygodniu czyli 19-23 października. Obecnie podczas zdalnego nauczania uczniowie klas VI- VIII chętnie realizują projekty matematycznych obliczeń w scratch.mit.edu. i kursy na platformie code.org. Niżej umieszczamy zdjęcia z działań uczniów oraz potwierdzenie zarejestrowania działań w akcji Codeweek.

Potwierdzenie uczestnictwa