Godzina Kodowania

Godzina Kodowania™ jest ogólnokrajową inicjatywą Tygodnia Edukacji Informatycznej [csedweek.org] i Code.org [code.org], której celem jest przybliżenie milionom uczniów jednej godziny informatyki i programowania.

Więcej przeczytasz na: http://hourofcode.com

Godzina Kodowania realizowana jest każdego roku podczas Tygodnia Edukacji Informatycznej. W 2018 r. Tydzień Edukacji Informatycznej odbył się w dniach 3-9 grudnia. Godzinę Kodowania można organizować przez cały rok. Tydzień Edukacji Informatycznej odbywa się co roku dla uhonorowania pioniera informatyki, Admirał Grace Murray Hopper, urodzonej 9 grudnia 1906.

Nasza szkoła już od trzech lat uczestniczy w ogólnokrajowej inicjatywie rozpowszechniania programowania wśród dzieci i młodzieży. W ramach tej akcji uczniowie poznają platformy edukacyjne, na których mogą doskonalić swoje umiejętności informatyczne i programistyczne. Edukacyjne gry i zabawy są dostosowane do grup wiekowych oraz poziomu umiejętności poruszania się w środowisku programistycznym. W tym roku w akcji uczestniczyli uczniowie klas III-VIII SP. Programowanie już na stałe zagościło w naszej szkole, więc zapewne za rok nie zapomnimy o tej akcji.

Poniżej podajemy linki do platform, na które można się zalogować i w przyjemny sposób bawić się programowaniem. https://code.org

https://scratch.mit.edu