Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 1 września 2021 r.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Łosieniu podjął decyzję o rozpoczęciu nowego roku szkolnego z zachowaniem następujących zasad:

 - nauczycieli, uczniów i rodziców obowiązują: dezynfekcja rąk przy wejściu lub rękawiczki, zachowanie dystansu społecznego a w razie niemożności jego zachowania maseczki.

-na rozpoczęcie roku szkolnego przychodzą wyłącznie zdrowe osoby (pracownicy, uczniowie, jak i towarzyszący im rodzice/opiekunowie), bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

- do budynku szkoły oprócz uczniów kl.0-VIII (strój galowy), mają wstęp tylko rodzice kl. 0 i kl. I (wg zasady1 dziecko z 1 rodzicem). Dziękujemy za zrozumienie.

Harmonogram dnia:
godz. 9.00 - kl. 0 spotkanie z wychowawcą w sali nr 5 (uczeń z rodzicem/opiekunem, wejście nr 2)
•  godz. 9.00 - apel w sali gimnastycznej, w trakcie którego odbędzie się uroczyste Ślubowanie kl. I. W uroczystości uczestniczą klasy I-IV.
• kl. I – s.9
• kl. II – s.10
• kl. III – s. 23 
• kl. IV – s. 25
godz. 10.30 – kl. V – VIII spotkania z wychowawcami w salach:
• kl. V - s. 21
• kl. VI - s. 22
• kl. VII - s.18
• kl. VIII - świetlica
• Uczniowie dojeżdżający zostaną dowiezieni do szkoły
• Autokar o godz. 8.15 z Korczyna dla kl. I-IV.
- Trasa 1 – (Korczyn, (Sochów), Małogoskie – Łosień - szkoła)
- Trasa 2 – (Stare Łubno, Łosienek, Jeżynów, Podłosienek - Łosień - szkoła).

• Autokar o godz. 9.45 z Korczyna dla kl. V-VIII
- Trasa 1 – (Korczyn, (Sochów), Małogoskie – Łosień - szkoła)
- Trasa 2 – (Stare Łubno, Łosienek, Jeżynów, Podłosienek - Łosień – szkoła).

Prosimy wszystkich o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego.

Dziękujemy :)


Razem możemy więcej!

Wakacje w pełni, ale dla Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łosieniu to czas intensywnych prac porządkowych i remontowych - możliwych dzięki staraniom i dbałości Wójta Gminy Piekoszów oraz Rady Gminy. Wśród wielu zadań, które sprawią, że powrót do placówki w nowym roku szkolnym stanie się atrakcyjniejszy dla łosieńskich uczniów, znalazła się budowa nowego placu zabaw.


Zakończenie roku szkolnego 2020/21

Po miesiącach wytężonej i specyficznej ze względu na czas pandemii pracy, 25 czerwca w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łosieniu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/ 2021.

Spotkanie przebiegało w ścisłym reżimie sanitarnym i dla bezpieczeństwa zostało podzielone na dwie części – dla klas młodszych i starszych. Był to moment szczególnie podniosły dla trzecioklasistów, którzy kończyli I etap nauki oraz ósmoklasistów, którzy ciepłym słowem, piosenką i symbolicznym kwiatem wyrazili swą wdzięczność wszystkim pracownikom szkoły za trud włożony w ich edukację i wychowanie.


Magiczne Pióro

W czerwcu 2021 r. miało miejsce rozstrzygnięcie, organizowanego przez BCK w Piekoszowie, konkursu literackiego Magiczne Pióro. W tym roku do rywalizacji stanęło 22 młodych adeptów sztuki pisarskiej z naszej gminy, dostarczając dziewiętnaście utworów prozatorskich i osiem poetyckich. Komisja przyznała pięć nagród głównych i siedem wyróżnień. Prace nagrodzone i wyróżnione zostały wysłane na konkurs ogólnopolski „Lipa 2021” do Bielska – Białej.


Spotkanie z Policją

W piątek, 18.06.2021r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych "Bezpieczne poruszanie się w ruchu drogowym oraz bezpieczne wakacje" prowadzonych przez Funkcjonariuszy policji KMP w Kielcach z Wydziału Ruchu Drogowego. Największą atrakcją spotkania była możliwość zrobienia sobie zdjęcia na policyjnym motocyklu ;-) Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Wizyta niezwykłego Gościa...

17 czerwca 2021 r. uczniowie najmłodszych klas wzięli udział w spotkaniu z bajkopisarką, pochodzącą z Julianowa w gminie Piekoszów – panią Moniką Arabasz, która tworzy pod pseudonimem MikaAra.

Szczepienia przeciw COVID-19

Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.

Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

W załączeniu przekazujemy komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz dodatkowe materiały informacyjne.

Działania informacyjne dotyczące szczepień w szkołach i placówkach będziemy kontynuować w kolejnych tygodniach.

Załączniki:
Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – rekomendacje dla rodziców – plakat
Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek – plakat
Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek – komunikat MEiN
Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19


Gminny Konkurs Literacki „Ziemia - nasza planeta”

Gminny Konkurs Literacki pod hasłem: „Ziemia – nasza planeta” został zorganizowany przez Zespół Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe z okazji Dnia Ziemi. Przeznaczony był dla trzech grup wiekowych.

Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Łosieniu w kategorii klas IV – VI reprezentowali piątoklasiści: Agnieszka Gola, Alan Mróz, Filip Stefańczyk oraz szóstoklasiści: Kacper Jas i Maja Radek. Ich zadaniem było napisanie listu do Ziemian, w którym wyrażą konieczność ochrony naszej planety.


Podsumowanie projektu "Uniwersytet dzieci"

Za nami rok na Uniwersytecie Dzieci w Klasie!
Pobierz: Podsumowanie projektu "Uniwersytet dzieci"

Podziękowanie

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Łosieniu wraz z całą społecznością szkolną, pragnie wyrazić głęboką wdzięczność za życzliwy gest i wsparcie Firmie Nordkalk Sp. z o. o. Miedzianka.

Pozytywny odzew z Państwa Firmy, pozwolił nam na wykonanie nowej aranżacji terenu przed budynkiem szkoły, który wymagał rewitalizacji. Pozyskana ziemia (20 ton) oraz pomoc w pracach ziemnych z użyciem ciężkiego sprzętu, przyczynił się do spełnienia naszych celów i zamierzeń.

Dziękujemy za wyraz dobroci i chęci niesienia pomocy, ponieważ „Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby innego człowieka. Jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie dłoń, pomocną dłoń".

W załączeniu dokumentacja fotograficzna.


Szanowni Rodzice, Mieszkańcy Gminy Piekoszów!

Zapraszamy do oglądania relacji na żywo z losowania nagród w pierwszej w Gminie Piekoszów loterii podatkowej pt. „Piekoszów – tu się opłaca!” 26 maja br. (środa) o godz. 13.45.

Relacja dostępna będzie na kanale:
https://www.youtube.com/channel/UCkoqmlR0JhuD7bUrkV-XhtA

Dziękujemy za udział w loterii podatkowej „Piekoszów – tu się opłaca!” i życzymy powodzenia podczas losowania!

- UG Piekoszów -


Kochanym Rodzicom


Finał akcji pod hasłem: „Jestem patriotą”

Cieszymy się, że uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łosieniu rozumieją, czym jest miłość do Ojczyzny. Dali temu wyraz nie tylko prezentując w różny sposób wizję artystyczną patriotyzmu, ale także angażując się w tę akcję. Brawa dla Was!

Gminny Konkurs Czytelniczy

Z dumą zawiadamiamy o kolejnych sukcesach naszych uczniów, którzy zmierzyli się z niemal dwudziestoma konkurentami z gminy Piekoszów w konkursie realizowanym przez BCK w ramach projektu „Jedna książka… jedno miejsce ".

Konkurs "Aplikacja E-Maths nie jest dla mnie tajemnicą" rozstrzygnięty

Laureatami konkursu zostali: Kacper Jas, Nina Reczka, Alan Mróz, Maciej Terelak, Wojciech Skrzypiec, Dawid Czupryński, Ksawery Dudek, Wiktor Gos, Maja Radek, Anastazja Sidło, Igor Koruba, Hanna Wijas, Julia Snoch, Julia Kowalska, Katarzyna Jaworska, Bartosz Malaga, Filip Stefańczyk, Agnieszka Gola, Dominik Piotrowski.
Wręczenia nagród dokonała Dyrektor Szkoły mgr Anna Oleś. Gratulujemy!!!

Kto w rodzinie jest najważniejszy?

Nasze ostatnie zajęcia w ramach projektu Uniwersytet Dzieci poświęcone były ukazaniu dzieciom grup społecznych w środowisku, które je otacza, a także roli poszczególnych osób w grupie i pokazaniu, dlaczego łatwiej jest w niej żyć.

Szanowni Rodzice, Mieszkańcy Gminy Piekoszów!

Przypominamy, że dobiega końca termin zgłaszania się do udziału w loterii promocyjnej pn.: „Piekoszów – tu się opłaca!”.

Tylko do 14 maja ( najbliższy piątek !!!) można wrzucać do urny konkursowej poprawnie i kompletnie uzupełniony formularz zgłoszeniowy. Urny konkursowe oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są w szkołach i placówkach oświatowych, a także w niepublicznych przedszkolach na terenie Gminy Piekoszów.

W loterii promocyjnej może wziąć udział każdy mieszkaniec, który jest rodzicem ucznia uczęszczającego do szkoły, placówki oświatowej lub niepublicznego przedszkola z terenu naszej Gminy, który w rozliczeniu podatkowym za 2020 rok wskazał jako miejsce zamieszkania teren Gminy Piekoszów.

Do loterii mogą zgłosić się zarówno mieszkańcy, rodzice, którzy od dawna rozliczali podatki na rzecz Gminy Piekoszów, jaki i Ci którzy dokonali rozliczenia po raz pierwszy.

W loterii promocyjnej „Piekoszów – tu się opłaca!” można wygrać fantastyczne nagrody: voucher na rodzinny wyjazd wypoczynkowy o wartości 4 tysięcy złotych, dwa vouchery turystyczne o wartości tysiąca złotych każdy, dwie hulajnogi elektryczne, dwa laptopy, cztery rowery miejskie oraz dwa czytniki E-Booków.

Losowanie zwycięzców odbędzie się 26 maja br., a uroczyste wręczenie nagród 15 czerwca br. Więcej informacji oraz Regulamin loterii promocyjnej znajdziecie Państwo na stronie: www.piekoszow.pl

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w loterii i życzymy szczęścia podczas losowania nagród !!!

- UG Piekoszów -


Ogłoszenie

Szanowni Państwo, informuję, że w związku z:

Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 dyrektor ustala:

• Uczniowie klas IV -VIII odbywają naukę w formie hybrydowej od 17.05.2021r., w związku z tym ustala się następujący harmonogram:

Od 29.05.2021r. wszyscy uczniowie będą uczyć się w formie stacjonarnej.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Łosieniu
mgr Anna Oleś


„Z kulturą mi do twarzy”

30 kwietnia 2021 r. w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy” ósmoklasiści – Katarzyna Jaworska i Bartosz Malaga - wykonali zadanie nr 3 pt. „Siła bajek” z modułu III „Kocham, lubię, szanuję”.

Uczniowie klasy 0 z ogromnym zainteresowaniem słuchali prezentowanych utworów: „O Smoku Wawelskim” oraz „Komputerowe królestwo Bobrusia”. Chętnie też odpowiadali na pytania z nimi związane. Dodatkowo, by przenieść się do Smoczej Krainy, dzieci malowały smoki. W nagrodę za aktywne uczestnictwo w zajęciach otrzymały kolorowe baloniki, które wywołały szerokie uśmiechy na ich twarzach.


„Bez barier”

W ramach projektu z Kulturą mi do twarzy moduł III – Kocham, lubię, szanuję odbyły się zajęcia w klasie IV pt. „Bez barier”, pokazujące dzieciom życie codzienne osób niepełnosprawnych. Po obejrzeniu filmu i prezentacji na temat osób niepełnosprawnych zastanawiały się, jak każda z nich radzi sobie z trudnościami, jakie stwarza im życie codzienne. Dyskutowały, jak takim osobom można pomóc, nie raniąc ich godności. Opowiadały również, w jaki sposób pomagały spotkanym osobom niepełnosprawnym. W trakcie rozmowy stwierdziły, że osoby niepełnosprawne są takimi samymi ludźmi jak każdy z nas, podobnie odczuwają emocje i nie chcą być traktowane inaczej. Zajęcia nauczyły dzieci wrażliwości i tolerancji w stosunku do osób z różnymi barierami.

"Jak wydobyć z siebie emocje?"

Kolejne zajęcia w ramach projektu Uniwersytet Dzieci miały na celu pokazanie dzieciom, że wszystkie emocje mają źródło w sytuacjach, które spotykają nas w życiu codziennym. Na początku uczniowie obejrzeli film pod tytułem: "Jak wydobyć z siebie emocje?". Podczas projekcji dzieci zgadywały, jakie emocje wyraża w tańcu bohaterka poprzez swój taniec, gesty i wyraz twarzy. Uświadomiły sobie, że wszystkie emocje znajdują wyraz w naszych gestach, pozach i mimice twarzy. Na zakończenie dzieci wyraziły swoje emocje w formie ekspresji plastycznej.

Ogłoszenie

Szanowni Państwo, informuję, że:

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 22 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 nakłada na szkołę zmianę jej funkcjonowania, dlatego też:

• od 26.04.2021 r. do 02.05.2021 r. uczniowie kl. I-III rozpoczynają naukę hybrydową, w związku z tym ustala się następujący harmonogram dla klas młodszych:
Klasa III:
• poniedziałek, wtorek (26-27.04.21 r.) – nauka stacjonarna w szkole
• środa, czwartek, piątek (28-30.04.21 r.) – nauka zdalna w domu
Klasa I i klasa II:
• poniedziałek, wtorek (26-27.04.21 r.) – nauka zdalna w domu
• środa, czwartek, piątek (28-30.04.21 r.) – nauka stacjonarna w szkole
uczniowie kl. IV-VIII kontynuują naukę zdalną (zasady pracy pozostają bez zmian);
• konsultacje dla uczniów kl. VIII nadal będą odbywać się zgodnie z harmonogramem.

Wszystkich uczniów  obowiązuje dotychczasowy plan lekcji . Zajęcia w trybie zdalnym odbywać się będą według niego. Platformą do nauki on-line jest znany już  Google Meet.

Wychowawcy i nauczyciele w celu przekazywania informacji. wspomagać się będą dziennikiem elektronicznym.

Świetlica szkolna czynna od 7.00 do 16.00.

Dla uczniów z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19 na wniosek rodziców będą mieć zorganizowaną naukę zdalną w szkolnej świetlicy.

Życzę Nam wszystkim szybkiego powrotu do normalnej rzeczywistości…

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Łosieniu
mgr Anna Oleś


Dzień Otwartej Szkoły

Konsultacje odbędą się 26.04.2021 r za pośrednictwem telefonów i dziennika elektronicznego w godz.15.30-16.30.

#RazemDlaPiotrka

Uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łosieniu włączają się w akcję #RazemDlaPiotrka. Z całego serca zachęcamy do dalszych działań wspierających życie i zdrowie naszego kolegi Piotra Turka z Korczyna.
#RazemdlaPiotrka pomagamy poprzez m. in. SMS-y, datki
https://www.siepomaga.pl/piotrek-turek
LICYTACJE
https://www.facebook.com/groups/148856870382430/
#udostępnij
#RazemdlaPiotrka
#siepomaga
#pomaganiejestfajne
#wartopomagać

Rozpoczęcie loterii...

W poniedziałek 19 kwietnia br. rozpoczyna się przyjmowanie zgłoszeń do loterii „Piekoszów – tu się opłaca!” Urna znajduje się na korytarzu szkolnym, natomiast formularz zgłoszeniowy do loterii w sekretariacie szkoły.

Termin rozpoczęcia i zakończenia przyjmowania zgłoszeń w loterii – 19 kwietnia 2021 – 14 maja 2021 r.

Termin i miejsce losowania nagród w loterii – 26 maja 2021 r., Biblioteka Centrum Kultury w Piekoszowie przy ul. Częstochowskiej 66, 26-065 Piekoszów

Rozdanie nagród w loterii – 15 czerwca 2021 r.

Zachęcam do udziału, myślę, że warto :)

Pozdrawiam
Dyrektor mgr Anna Oleś


Zawody na celowniku

Kim chciałbyś zostać? – takie pytanie często dorośli zadają dzieciom. Odpowiadają one różnie. Czasem zaskakująco. Jednak, czy zawsze wiedzą, na czym polega dany zawód? W Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łosieniu realizowany jest Wewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego. W ramach orientacji zawodowej dla klas I - IV w dniach od 7 do 9 kwietnia 2021 roku w klasie I na zajęciach gościli rodzice.


Jak ukryć emocje w filiżance?

Kolejne zajęcia w ramach projektu Uniwersytet Dzieci dotyczyły emocji i wspomnień związanych z konkretnymi przedmiotami. Na początku uczniowie obejrzeli film pod tytułem: "Filiżanka pełna emocji". Potem dyskutowano o tym, dlaczego ludzie kolekcjonują różne rzeczy, np.: filiżanki.


Regulamin Konkursu „Aplikacja E-Maths nie jest dla mnie tajemnicą”

E-Maths – co to takiego?

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Łosieniu, dla której organem prowadzącym jest Gmina Piekoszów, zakończyła realizację matematycznego projektu „Empowering Mathematics Acquisition Through Handy Softwares” realizowanego w ramach programu Erasmus+ przy współpracy z: Francją, Turcją, Słowacją, Niemcami i Hiszpanią.


Życzenia świąteczne

Drodzy Nauczyciele, Pracownicy Szkoły, Uczniowie, Rodzice!

Wielkanoc to czas nadziei i otuchy. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa oraz w innego człowieka. Z okazji Świąt składam moc serdecznych życzeń, pogody w sercu, wiary w lepszą przyszłość tak potrzebnej w tym trudnym okresie przepełniającym nas niepokojem i troską.

Życzę, aby świąteczny czas przyniósł radość oraz wzajemną życzliwość a promyki wiosennego słońca rozpromieniły codzienność, dając nadzieję, która nie może zawieść.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Łosieniu
mgr Anna Oleś


"Z kulturą mi do twarzy"

W ramach ogólnopolskiego projektu "Z kulturą mi do twarzy", uczniowie klasy 4, wykonali zadanie 4 pt. "Palma Wielkanocna" z modułu II Piękno Regionu.
Uczniowie poprzez wykonanie tego zadania nawiązali do tradycji naszej miejscowości. Pokazali że jako młode pokolenie potrafią kultywować tradycję i przenosić ją z pokolenia na pokolenie. Oto prace klasy czwartej. Zachęcamy do obejrzenia.

PRZEKAŻ 1% PODATKU DOCHODOWEGO NA RZECZ SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W ŁOSIENIU

Szanowni Państwo!

Trwa okres składania rocznych zeznań podatkowych. Do 30 kwietnia 2021 r. wypełniając PIT, mają Państwo możliwość przekazania 1% swojego podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego.

Dyrektor, Nauczyciele i Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łosieniu zwracają się z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe placówki.

Warto dokonać odpisu 1% , gdyż przekazane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoce dydaktyczne dla dzieci.

Ty też możesz zrobić coś dobrego dla nich.

WPISZ CEL: SP ŁOSIEŃ 7947
KRS: 0000270261

I ciesz się, że masz ogromną MOC pomagania.


Ogłoszenie

OGŁOSZENIE

Szanowni Państwo, informuję, że:

Na podstawie Rozporządzenie MENiS z dnia 26 marca 2021r. w sprawie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2021 poz. 561), art. 30 b ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2020 r. poz. 910 i 1378 oraz z 2021 r. poz. 4) oraz art. 81 Kodeksu Pracy (Dz.U. z 2020 r. poz. 1320) :

• Zmienia się na czas oznaczony tj. od 29 marca 2021r. do 11 kwietnia 2021r. (w dni robocze) do odwołania stanu zagrożenia, prowadzenie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oddziału przedszkolnego działającego przy Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Łosieniu.
• Zajęcia dydaktyczno – wychowawcze i opiekuńcze w oddziale przedszkolnym będą prowadzone z wykorzystaniem technik i metod kształcenia na odległość
• Zajęcia dydaktyczno – wychowawcze stacjonarnie organizowane będą równolegle z nauczaniem zdalnym dla dzieci potrzebujących na terenie świetlicy szkolnej.
• Dyrektor zorganizuje zajęcia dydaktyczno – wychowawcze opiekuńcze w oddziale przedszkolnym na pisemny wniosek:

1) rodziców dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego,
2) rodziców dzieci którzy, są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą,
3) rodziców dzieci którzy, realizują zadania dotyczące koordynacji ratownictwa medycznego,
4) rodziców dzieci którzy, realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,
5) rodziców dzieci którzy pełnią służbę w jednostkach zapewniających bezpieczeństwo i porządek publiczny,
6) rodziców dzieci którzy wykonują działania ratownicze,
7) rodziców dzieci którzy są zatrudnieni w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej w rozumieniu art. 6 pkt 5 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2020 r. poz. 1876 i 2369),
8) rodziców dzieci którzy są zatrudnieni w ogrzewalniach i noclegowniach, o których mowa w art. 48a ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej,
9) rodziców dzieci którzy są zatrudnieni w placówkach zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku, o których mowa w art. 67 i art. 69 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej,
10) rodziców dzieci którzy są zatrudnieni w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, regionalnych placówkach opiekuńczo-terapeutycznych oraz w interwencyjnych ośrodkach preadopcyjnych,
11) rodziców dzieci którzy są zatrudnieni w formach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3,
12) rodziców dzieci którzy są zatrudnieni w jednostkach systemu oświaty, o których mowa w art. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe i realizują zadania na terenie tych jednostek.

Wniosek dla uprawnionych rodziców w sekretariacie szkoły.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Łosieniu
mgr Anna Oleś


Ogłoszenie

Szanowni Państwo, informuję, że:

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 nakłada na szkołę zmianę jej funkcjonowania, dlatego też:

- od 22.03.2021 r. do 11.04.2021 r. uczniowie kl. I-III rozpoczynają naukę zdalną i pozostają w domu;

- uczniowie kl. IV-VIII kontynuują naukę zdalną (zasady pracy pozostają bez zmian) ;

- konsultacje dla uczniów kl. VIII nadal będą odbywać się zgodnie z harmonogramem;

Wszystkich uczniów  obowiązuje dotychczasowy plan lekcji . Zajęcia w trybie zdalnym odbywać się będą według niego. Platformą do nauki on-line jest znany już  Google Meet.

Wychowawcy i nauczyciele w celu przekazywania informacji. wspomagać się będą dziennikiem elektronicznym.

Świetlica szkolna czynna od 7.00 do 16.00.

Dla uczniów z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19 na wniosek rodziców będą mieć zorganizowaną naukę zdalną w szkolnej świetlicy.

Życzę Nam wszystkim szybkiego powrotu do normalnej rzeczywistości…

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Łosieniu mgr Anna Oleś


Zebranie z rodzicami

Zebrania odbędą 25.03.2021 r. w następujących godzinach:
Kl. I-III SP godz. 16.00
Kl. IV-VI SP godz. 16:30
Kl. VII SP godz. 17.00

Zebrania odbędą się w formie on-line na Platformie Google Meet. Wychowawcy klas przyślą zaproszenia na spotkania na pocztę Gmail

Spotkanie klasy 0 odbędzie się po powrocie wychowawcy klasy ze zwolnienia lekarskiego.


"Z kulturą mi do twarzy"

W ramach ogólnopolskiego projektu "Z kulturą mi do twarzy", uczeń klasy 5, Alan Mróz, wykonał zadanie 6 z modułu II pt. "Magia uliczek". Samodzielnie wykonał zdjęcia i przygotował piękną prezentację swojej okolicy. Zachęcamy do obejrzenia.

Tydzień Kultury Języka 2021 w SP w Łosieniu

XXIX Tydzień Kultury Języka przebiegał pod hasłem: „Przejrzysty ojczysty. Przez młodomowę do współczesnej kultury”. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 15 – 20 marca 2021 r. i w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łosieniu została połączona z obchodami Roku Lema pod nazwą: „Lem 2021. Widziałem przyszłość”. Sejm RP ustanowił go z okazji 100. rocznicy urodzin najwybitniejszego przedstawiciela polskiej fantastyki i jednego z najpoczytniejszych pisarzy science - fiction na świecie, autora m. in. „Astronautów”, „Bajek robotów”, „Cyberiady” czy „Solaris”. Celem przedsięwzięcia było stworzenie uczniom z klas IV – VIII możliwości uczestnictwa w ciekawych spotkaniach z językiem polskim poprzez różnorodne formy.

Dzień Matematyki 2021
03.2021

Dzień Matematyki nie jest kierowany do wybitnie uzdolnionych dzieci. Stworzono go po to, aby dać możliwość sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności każdemu uczniowi w różny sposób oraz pokazać, że królowa nauk to bardzo ciekawy i niezwykle przydatny w codziennym życiu przedmiot.


Jak ludzie przeżywają emocje

Kolejne zajęcia w ramach projektu Uniwersytet Dzieci dotyczyły poznania przez uczniów, czym są emocje. Na początku obejrzeli oni film pod tytułem: ,,Jak ludzie przeżywają emocje?”. Potem dyskutowano o tym: Czym są emocje?, Czy zwierzęta mają emocje? Kiedy ostatnio przeżywali jakąś emocję?

Aplikacja E-Maths

Efektem realizacji zakończonego projektu w ramach programu Erasmus + jest aplikacja E-Maths. Można ją pobrać za darmo ze Sklepu Play, by wspomóc w radzeniu sobie z wyzwaniami związanymi z nauką matematyki poprzez wykorzystanie metod nauczania opartych na technologiach informacyjno-komunikacyjnych. Nietypowe zadania w niej zawarte sprawią radość i przyniosą satysfakcję tym, którzy podejmą się ich rozwiązania. Pobierz i sprawdź się. Życzymy powodzenia! Kliknij w link: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobiloby.emathsproject

Projekt w ramach programu Erasmus + zakończony

Zakończyliśmy rozpoczęty w 2018 r. projekt matematyczny „Empowering Mathematics Acquisition Through Handy Softwares”. W ramach realizacji tego przedsięwzięcia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły odwiedzili współpracujące państwa: Francję, Słowację i Turcję. Brali również udział w wirtualnej wycieczce po Majorce.

Udział w projekcie był jednak przede wszystkim wspaniałą sposobnością do podniesienia kompetencji językowych, matematycznych i społecznych.

Poznanie kultury innych państw, nowe metody edukacyjne i międzynarodowe przyjaźnie to bez wątpienia bezcenne doświadczenia na całe życie.


Wizyta on-line w Hiszpanii

Dnia 28 lutego 2021 r. w ramach realizacji projektu matematycznego „Empowering Mathematics Acquisition Through Handy Softwares” przedstawiciele uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Łosieniu spotkali się wirtualnie z zaprzyjaźnionymi szkołami z: Turcji, Francji, Hiszpanii i Słowacji. Gospodarzami tej wizyty byli Hiszpanie, którzy przybliżyli gościom obowiązujący w ich kraju system oświaty, zaprosili na wirtualny spacer po swej pięknej wyspie oraz po godnych zobaczenia miejscach w ich szkole. Mieszkańcy Majorki pochwalili się także ciekawymi projektami edukacyjnymi, które są przez nich realizowane i zachęcili do odwiedzin (oczywiście, kiedy będzie to możliwe, biorąc pod uwagę sytuację epidemiologiczną).

Czym ludzie różnią się między sobą?

Kolejne zajęcia w ramach projektu Uniwersytet Dzieci dotyczyły poznania przez uczniów różnych typów osobowości. Na początku obejrzeli oni film pod tytułem: "Czy każdy z nas jest innym kolorem?". Następnie dyskutowano o tym, jakim kto jestem kolorem i w jakiej sytuacji się znajduje.


Piekoszów – tu się opłaca! Będzie konkurs dla mieszkańców z cennymi nagrodami

W gminie Piekoszów trwa akcja promocyjna pod hasłem „Piekoszów – tu się opłaca!“. W ramach jej odbędzie się konkurs skierowany do rodziców lub opiekunów prawnych dzieci uczęszczających do szkół i placówek oświatowych oraz niepublicznych przedszkoli z terenu gminy Piekoszów. Realizacja konkursu zaplanowana jest od kwietnia do lipca. Do wygrania będzie wiele ciekawych nagród, które zostaną rozlosowane w tym woucher na rodzinny wyjazd wypoczynkowy, rodzinne weekendowe zwiedzanie Warszawy i Krakowa, laptopy, czytniki e-book, hulajnogi elektryczne, rowery i wiele innych.

Akcja SKW

Szkolny Klub Wolontariatu w Łosieniu zachęca do udziału w niezwykłej akcji „Rozpal nadzieję na nowe życie” .

W Przytulisku św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet w Krakowie Siostry Albertynki z Mieszkankami dają “nowe życie” świecom, przetapiając je i wykonując małe arcydzieła, które później służą jako cegiełki wsparcia. Po świętach (i nie tylko) w domu pewnie zalegają resztki niepotrzebnych świec woskowych i parafinowych. Wystarczy je dostarczyć do szkoły, a dobro popłynie dalej! Pomoże to w starcie w nowe życie dla Bezdomnych Pań.


Nowy podopieczny SKW

Szkolny Klub Wolontariatu informuje, że nasz adoptowany wirtualnie czworonóg znalazł prawdziwy dom. Dżokera pokochała pewna rodzina, która przyjęła go pod swój dach. Życzymy im wszystkiego, co najlepsze.

Jednak nasza współpraca ze schroniskiem nie skończyła się, ponieważ przygarnęliśmy kolejnego zwierzaka. Tym razem jest to kot o wdzięcznym imieniu Kotosław. Niestety, ma on niewładne tylne łapki i bardzo potrzebuje pomocy. Zachęcamy wszystkich ludzi o wielkich sercach do wsparcia naszego małego przyjaciela skromnym datkiem. Pamiętajcie – DOBRO WRACA!


My zimę kochamy!

"Hu! hu! ha! Nasza zima zła! Szczypie w nosy, szczypie w uszy, mroźnym śniegiem w oczy prószy, wichrem w polu gna!..." tak opisują zimę słowa piosenki dla dzieci. A drugoklasiści mówią: zima ma swoje uroki! Skrzypiący pod butami śnieg, sanna, lepienie bałwana! My zimę kochamy!

Bal karnawałowy w czasie pandemii

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom Rodziców i Dzieci, uczących się w trybie stacjonarnym, postanowiliśmy zorganizować w naszej szkole bal karnawałowy. W tym roku, ze względu na bezpieczeństwo epidemiczne, były to właściwie klasowe bale karnawałowe. Każdego dnia inna klasa, począwszy od „zerówki” po klasę trzecią. W przystrojonej na tę okazję sali, pamiętając o zachowaniu norm bezpieczeństwa sanitarnego, uczniowie uczestniczyli w tradycyjnych zabawach i tańcach przy dźwiękach ulubionych piosenek.

Prelekcja z paleontologiem
17.02.2021
17 lutego uczniowie klas II i III uczestniczyli w prelekcji pana profesora Błażeja Błażejowskiego ze Stowarzyszenia Przyjaciół Nauk o Ziemi Phacops im. Adriana Kina zatytułowanej Przez Arktykę na Marsa. Pan profesor w oparciu o własne doświadczenia badawcze, zdobyte w czasie wielu ekspedycji naukowych m.in. do Mongolii, Arktyki i Antarktydy, przybliżył uczniom, na czym polega praca paleontologów. Zaprezentował skały, zawierające skamieniałości (również z naszego regionu), na podstawie których naukowcy odczytują dzieje Ziemi. Na koniec spotkania pan profesor przekazał dzieciom upominki ufundowane przez firmę Nordkalk.

Dzień Bezpiecznego Internetu
09.02.2021

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice, angażując państwa z całego świata.

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.


Gminny Konkurs Multimedialny
„Śladami Stefana Żeromskiego”

W Gminnym Konkursie Multimedialnym „Śladami Stefana Żeromskiego” wzięło udział siedmioro uczniów SP w Łosieniu z klas: V, VII i VIII. Ich zadaniem było wykonanie prezentacji multimedialnej, popularyzującej sylwetkę i twórczość jednego z najwybitniejszych pisarzy Ziemi Świętokrzyskiej – Stefana Żeromskiego.
Laureatem konkursu został uczeń klasy V Filip Stefańczyk - zajął III miejsce.
Gratulacje :)

Jak uczyć się szybciej?

Kolejne zajęcia w ramach projektu Uniwersytet Dzieci dotyczyły uczenia się. Na początku uczniowie obejrzeli film pod tytułem: ,,Nasz mózg”, pokazujący budowę i funkcjonowanie mózgu człowieka. Następnie przeprowadzono dyskusję o koncentracji uwagi. Co w niej pomaga, a co przeszkadza. Kolejnym etapem zajęć było wykonywanie różnych zadań, mających na celu usprawnić koncentrację uwagi.