99 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

11.11.2017

Dnia 11 listopada 2017 r. o godz. 12:00 odprawiona została Msza Święta w Parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Piekoszowie. Uczestniczyły w niej władze samorządowe Gminy Piekoszów, poczty sztandarowe organizacji i stowarzyszeń, poczty sztandarowe i flagowe szkół, nauczyciele oraz mieszkańcy gminy. Aby uczcić pamięć poległych także uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Czupryńska, Anna Piotrowska i Damian Malaga wzięli udział w uroczystościach. O oprawę muzyczną zadbała orkiestra dęta. Tuż po mszy odbył się przemarsz pod siedzibę Centrum Kultury, gdzie rozpoczęły się uroczyste obchody 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Delegacja Ochotniczej Straży Pożarnej w Piekoszowie wciągnęła flagę Polski na maszt, a pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, w asyście harcerzy, złożono wieńce. Wójt Gminy Piekoszów - pan Zbigniew Piątek wygłosił przemowę na temat historii odzyskania niepodległości przez Polskę, głos zabrali również zaproszeni goście.