Projekt „Nowoczesne Technologie w Aktywnej Szkole”

Gmina Piekoszów w tym roku wnioskowała o dofinansowanie projektu „NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W AKTYWNEJ SZKOLE” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego w ramach poddziałania „Rozwój edukacji kształcenia ogólnego w zakresie stosowania TIK”. Projekt zakłada, że dzięki jego realizacji swoje kompetencje podniesie ponad tysiąc uczniów z terenu sześciu szkół z gminy Piekoszów, a także nauczyciele. Wkład własny gminy w realizację projektu wynosi jedynie 11,5 procenta.

Czytaj więcej: https://echodnia.eu

W ramach projektu „NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W AKTYWNEJ SZKOLE” nasza placówka, jako jedna z sześciu szkół w gminie Piekoszów, już w grudniu otrzymała nowoczesne pomoce dydaktyczne m.in. roboty do nauki programowania, monitory i dywany interaktywne.

W dniu 30 listopada 2018 r. została podpisana umowa pomiędzy Gminą Piekoszów reprezentowaną przez wójta gminy p. Zbigniewa Piątka oraz skarbnika gminy p. Magdalenę Smolarczyk-Korbę a Grupą MAC reprezentowaną przez prezesa zarządu Grupy MAC p. Grzegorza Kowalskiego oraz wiceprezesa p. Patryka Tomczyka  na zakup  nowoczesnych pomocy edukacyjnych w ramach realizacji projektu  „NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W AKTYWNEJ SZKOLE”.

Wszyscy w szkole, zarówno uczniowie jak i nauczyciele, cieszą się ze wzbogacania bazy pomocy dydaktycznych o narzędzia nowoczesnych technologii, które znacznie uatrakcyjnią proces nauczania. Pierwsze poczynania z wykorzystaniem tych pomocy już możemy zobaczyć na zdjęciach.

Czytaj więcej:


https://www.youtube.com/embed/c98M5pv18Wc
http://www.radio.kielce.pl
https://echodnia.eu/