„Przestrzeń dla młodych”

Projekt „Przestrzeń dla młodych” realizowany jest przez Bibliotekę Centrum Kultury w Piekoszowie i Fundację Kulturalna Przestrzeń.

Klub Wolontariatu z Łosienia wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2019/20 zaczął realizację projektu „Przestrzeń dla młodych”. W ramach tego programu uczniowie dostali 1000 zł dofinansowania na wykonanie zadań związanych z pomocą bliźnim.

„Mobilni wolontariusze” ze SP w Łosieniu organizują kwesty, wszelkiego rodzaju zbiórki i spotkania mające na celu wsparcie wielu instytucji, m.in.: Hospicjum im. Św. Matki Teresy z Kalkuty, Dom Samotnej Matki w Wiernej Rzece, Dom dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie, Ognisko Wychowawcze w Kielcach czy Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Dyminach. Dzięki środkom finansowym możliwe będzie pokrycie kosztów związanych z przejazdami wolontariuszy do wyżej wymienionych miejsc.

Zorganizowany przez BCK w Piekoszowie projekt miał na celu zaangażowanie młodzieży z terenu gminy Piekoszów do zaplanowania ciekawych działań w swojej miejscowości. Przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu z Łosienia znaleźli się wśród czterech pomysłodawców, których wnioski zyskały uznanie komisji i dostały dofinansowanie na realizację swych działań.