Szkolny Klub Wolontariusza

Kodeks Etyczny Wolontariusza

Statut Szkolnego Klubu Wolontariusza

Sprawozdanie z pracy Szkolnego Klubu Wolontariatu 2012/2013

Sprawozdanie z pracy Szkolnego Klubu Wolontariatu 2013/2014

Sprawozdanie z pracy Szkolnego Klubu Wolontariatu 2014/2014

Sprawozdanie z pracy Szkolnego Klubu Wolontariatu 2015/2016

Sprawozdanie z pracy Szkolnego Klubu Wolontariatu 2016/2017 I półrocze

Sprawozdanie z pracy Szkolnego Klubu Wolontariatu 2016/2017 II półrocze

Sprawozdanie z pracy Szkolnego Klubu Wolontariatu 2017/2018 I półrocze

Sprawozdanie z pracy Szkolnego Klubu Wolontariatu 2017/2018 II półrocze

Kiermasz Ciast 2015

Przyznanie tytułu „Miejsce przyjazne wolontariuszom”

Podziękowania dla Szkolnego Klubu Wolantariatu

Europejscy wolontariusze

Szkolny Klub Wolontariatu z wizytą w Hospicjum

Ogólnopolski konkurs „Być dobrym jak chleb”

Kiermasz Świąteczny

„Scyzoryki dla Afryki”

Miejsce przyjazne wolontariuszom

Kiermasz ciast

Wsparcie dla Domu Samotnej Matki w Wiernej Rzece

Podniebne cuda

Szkolny Klub Caritas

Wolontariusze w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie

Skrzynka Miłosierdzia 2018

Zjazd Szkolnych Kół Caritas

Liderzy Wolontariatu

Wolontariusze czytają maluszkom

I Ty możesz zostać wolontariuszem SKC

Wspieramy akcję „Pola nadziei”

W hołdzie poległym za Ojczyznę

Wyjazd do Hospicjum Św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach

Szkolenie w ramach projektu „Jestem, chcę, wspieram”

Sprawozdanie z projektu „Jestem, chcę, wspieram”

Marzycielska Poczta

Wolontariusze pomagają czworonogom

Najmłodsi w naszej szkole wolontariuszami

Piątka z czworonogiem

„Dar Juniora dla Seniora”

IV Diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół Caritas

Projekt „Przestrzeń dla młodych”

„Przestrzeń dla młodych”

Wizyta wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łosieniu w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie

28 kwietnia Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował zbiórkę na rzecz małej Gabrysi, podopiecznej Fundacji Rycerze i Księżniczki. To urocza 4-latka, z burzą blond loków, z wielkimi niebieskimi oczami i długimi rzęsami. Uwielbia kolor różowy, sukienki z falbankami i lalki. Najbardziej lubi bawić się w księżniczki. Wszystko zaczęło się od sporadycznych bólów głowy, na które skarżyła się Gabrysia. Dziewczynka była kierowana na kolejne diagnozy…ostatnia z nich brzmiała: guz mózgu. 28 marca 2017 miała miejsce operacja w celu usunięcia go. Chirurdzy z niepokojem obwieścili, że udało się usunąć ok. 90% guza. Reszta rozpanoszyła się w maleńkiej główce i owinęła się wokół tętnic! Już wiemy, z jakim przeciwnikiem przyszło się zmierzyć. Pineoblastoma, szyszyniak zarodkowy, bardzo rzadki nowotwór, szybko rosnący i bardzo złośliwy. Rodzice Gabrysi wciąż nie wiedzą, co ich czeka…  Bardzo dziękujemy uczniom, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły, którzy przyłączyli się do akcji! To dzięki Wam zebraliśmy 539 zł 34 gr. Całą sumę wpłaciliśmy na konto fundacji.  Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia małej księżniczki!

Święta Wielkanocne to najstarsze a zarazem najważniejsze święta chrześcijańskie. Szczególnie w tym czasie nie można zapominać o innych. Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu wspólnie przygotowali kartki świąteczne dla podopiecznych hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach oraz dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Wiernej Rzece. Życzenia trafiły również do współpracujących z nami instytucji.  Mamy nadzieję, że sprawiliśmy innym odrobinę radości. 

W kwietniu Caritas Diecezji Kieleckiej rozstrzygnął Konkurs na małe granty „Skrzynka Miłosierdzia”. Wpłynęło 7 ofert ze Szkolnych Kół Caritas. Do dofinansowania zostały wybrane projekty:
– „Franio, Krysia i Marysia dziś przytulą swego misia” – SKC w ZPO w Łosieniu
– „Warto być dobrym! Szkoła promująca wolontariat” – SKC w SP i PG w Poskwitowie
– „Pomoc Michałkowi” – SKC w SP w Polichnie.
Gratulujemy opiekunom Szkolnego Klubu Wolontariatu w Łosieniu oraz pozostałych placówek zakwalifikowanych do realizacji projektu!

Szkolny Klub Wolontariatu nie zapomina o podopiecznych Domu Samotnej Matki w Wiernej Rzece. W marcu zorganizowaliśmy zbiórkę na rzecz podopiecznych placówki. Zebrane dary przekazaliśmy potrzebującym.  Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji. 

30 marca obchodzony jest Światowy Dzień Muffinka. Redakcja gazetki szkolnej postanowiła uczcić to święto i przygotować pyszne babeczki. Właśnie z tej okazji w naszej szkole odbył się kiermasz. Zainteresowanie było ogromne.  Zebraliśmy ponad 300 złotych. Przeznaczyliśmy je na zakup paczek dla uczniów naszej szkoły. Tuż przed świętami słodkie upominki trafiły do wytypowanych osób.  Dziękujemy!  

Ne przełomie lutego i marca wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu postanowili wesprzeć najbardziej potrzebujące zwierzęta.  Zorganizowaliśmy zbiórkę, a zebrane przez nas dary przekazaliśmy na rzecz Schroniska w Dyminach.  Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji! 

W tym roku po raz pierwszy Nasza Szkoła przyłączyła się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze zebrali 1274,32 zł! DZIĘKUJEMY!!!

W grudniu Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował zbiórkę na rzecz Domu Samotnej Matki i Ofiar Przemocy Koła Towarzystwa Pomocy im. Świętego Brata Alberta w Wiernej Rzece.
Uczniowie oraz pracownicy szkoły chętnie włączyli się w akcję. Zebraliśmy odzież dla dzieci i dorosłych oraz ogromną ilość maskotek.
Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.
Szkolny Klub Wolontariatu.


W dniach 26 listopada – 5 grudnia 2012 r. uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”. Uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły mogli wesprzeć potrzebujących z gminy Piekoszów, przynosząc do szkoły artykuły żywnościowe o długim terminie przydatności.
Serdecznie dziękuję osobom aktywnie uczestniczącym w akcji.
Pedagog szkolny


W listopadzie uczniowie należący do Szkolnego Klubu Wolontariatu mieli możliwość uczestniczenia w V Forum Szkolnych Kół CARITAS. Spotkanie odbyło się w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Śniadeckiego w Kielcach. Wolontariusze mogli wymienić się swoimi doświadczeniami. Panel dyskusyjny poświęcony był pracy wolontaryjnej na rzecz osób starszych. Ponadto każde z kół miało możliwość zaprezentowania swoich dokonań w działalności społecznej. Gościem specjalnym była siostra Małgorzata Chmielewska ze Wspólnoty „Chleb życia”, która prowadzi noclegownie dla kobiet i mężczyzn, domy dla bezdomnych, chorych oraz samotnych matek. Na spotkaniu nie zabrakło także p. Małgorzaty Muzoł – Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty oraz p. Piotra Piwowarczyka – Dyrektora Domu Pomocy Społecznej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Uczestnictwo w V Forum Szkolnych Kół Caritas było dla nas cennym doświadczeniem.

Pola Nadziei to coroczna kampania prowadzona przez Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.
W tym roku uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Łosieniu przyłączyli się do akcji. W październiku nasi wolontariusze posadzili żonkile przed budynkiem szkoły.