Nadzieja ma kolor żonkila

Żonkil jest symbolem nadziei na całym świecie. To znak przypominający o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia. Poprzez swą łagodność i delikatność uświadamia wyższe cele istnienia, oznaczając kruchość ludzkiej egzystencji. Kwiat jest wezwaniem do niesienia bezinteresownej pomocy.

Dla wielu cebulka jest wspomnieniem bliskich, którzy zbyt wcześnie odeszli.

Coraz więcej osób na całym świecie sadzi swoje żonkile. Wśród nich znaleźli się wolontariusze z ZPO w Łosieniu, którzy 10 października przyłączyli się do akcji Pola Nadziei, sadząc na szkolnych rabatach ten symboliczny kwiat.