Gra Terenowa „Zagadka skarbu konfederatów”

11.10.2016

Dnia 11 października 2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w grze terenowej „Zagadka skarbu konfederatów” organizowanej przez BCK w Piekoszowie oraz harcerzy. Zawodnicy byli podzieleni na patrole i mieli do zrealizowania określone zadania.

Uczestnicy ze szkoły podstawowej musieli pokonać pieszo trasę z Łosienia do Piekoszowa odpowiadając na przygotowane dla nich pytania. Ich zadaniem było również sfotografować ciekawe miejsca napotkane po drodze.

W grze na terenie Piekoszowa wzięło udział 5 grup społecznych. Uczniowie naszego gimnazjum reprezentowali rycerzy. Zadaniem tych grup było obalenie rządów Wielkiego Imperatora i odzyskanie skarbu konfederatów.

Uczestnicy mieli do wykonania zadania, podczas których musieli wykazać się pomysłowością, zręcznością i sprytem. Szkoła Podstawowa w Łosieniu zajęła II miejsce. W skład tego patrolu wchodzili: Klaudia Kowalska, Kacper Kurczyński, Julia Majchrzyk, Kacper Czupryński, Bartosz Malaga, Michał Podstawka i Natalia Urbańczyk. Opiekunami były panie: Kinga Stępień oraz Dominika Garbat.

Uczniowie gimnazjum zdobyli III miejsce, a rycerzami zostali: Estera Soczomska, Martyna Kowalska, Gabriela Zbroszczyk, Wiktoria Wąsowicz, Wiktoria Smolarczyk, Konrad Nowak, Jakub Dudzic, Kacper Podstawka, Kamil Łuszczyński oraz Grzegorz Gawlik. Opiekunami drużyny rycerskiej były panie: Magdalena Chamerska i Magdalena Mendalka – Kozieł.