Ślubowanie Klas Pierwszych

18.10.2016

Dnia 18 X 2016 roku w naszym gimnazjum odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów. Uczniowie zostali pasowani na pełnoprawnych uczniów gimnazjum w Łosieniu. Następnie zaprezentowali oni występ słowno-muzyczny.

Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: przewodniczący Rady Gminy p. Zdzisław Grosicki, radna p. Dorota Kurczyńska oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Anna Piotrowska.

Po części oficjalnej przyszedł czas na otrzęsiny w wydaniu ,,pirackim”. Uczniowie musieli zmierzyć się z wieloma wyzwaniami (golenie balona, obieranie ziemniaków na czas, wyścig na kocach czy rzucanie obręczami do celu). Nie lada wyzwanie miały też wychowawczynie naszych ,,gimnazjalnych pierwszaków’’ – p. mgr Agnieszka Dubik i p. mgr Anna Parszewska, które zostały przepytane z wiedzy historycznej i matematycznej. Poradziły sobie świetnie.

Po otrzęsinach przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia i słodki poczęstunek. Dobrej zabawie nie było końca. Ten uroczysty dzień zakończyła dyskoteka w gronie wszystkich uczniów gimnazjum.