Oblęgorek oczarował nas zupełnie…

27.10.2016

Aby uczcić 100 rocznicę śmierci Patrona naszej szkoły, która obchodzona będzie 15 listopada 2016 r., już 27 października 45 uczniów z klas II - VI SP pod opieką wychowawców wzięło udział w wycieczce do Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Mogli zobaczyć odtworzone mieszkanie Noblisty (gabinet, salon, jadalnię, palarnię i sypialnię) a w nim portrety rodzinne, kolekcję broni, trofea myśliwskie, meble, przedmioty codziennego użytku. Poznali różne ciekawostki na temat życia Sienkiewicza. Zwiedzili wystawę biograficzno – literacką, prezentującą największą w Polsce kolekcję darów, albumów i pamiątek jubileuszowych. Ponadto uczestniczyli w bardzo interesujących zajęciach edukacyjnych pt. „Afrykańska podróż”. Oblęgorek to urokliwe miejsce. Dostarczyło wszystkim uczestnikom wycieczki niesamowitych wrażeń.