Wolontariusze - ludzie z sercem na dłoni

3.11.2016

Udział naszej szkoły w projekcie „POMAGAM NA MAKSA" rozpoczął się od części teoretycznej. W październiku miało miejsce spotkanie młodych wolontariuszy z koordynatorem Diecezjalnego Centrum Wolontariatu Damianem Zegadło. Zostaliśmy zapoznani nie tylko z prawnym aspektem działalności dobroczynnej, ale przede wszystkim mieliśmy okazję do zastanowienia się nad sensem pomocy potrzebującym i trudnościami, jakie niesie ze sobą styczność z ludzkim cierpieniem. Podczas szkolenia wypracowaliśmy również model idealnego wolontariusza, którym chcielibyśmy się stać.

Warsztaty pobudziły nas do ciekawych podsumowań na temat wolontariatu i ludzi dobrej woli, którzy swej działalności winni oddawać się pełnym sercem, bo jak mówiła matka Teresa z Kalkuty „Dawać samego siebie to więcej niż tylko dawać".