98 Rocznica Odzyskania Niepodległości

11.11.2016

Dnia 11 listopada 2016 r. obchodziliśmy 98 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Jak co roku z tej okazji w Piekoszowie odbyły się uroczyste obchody tego święta. Na Placu, przy pomniku Józefa Piłsudskiego, zgromadzili się: Wójt Gminy Piekoszów Zbigniew Piątek, radni Gminy Piekoszów, starosta kielecki, strażacy, orkiestra dęta, poczty sztandarowe wszystkich szkół, dyrektorzy szkół, harcerze oraz mieszkańcy gminy. Po przemarszu do Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie - ks. proboszcz odprawił uroczystą Mszę Świętą, a na zakończenie wysłuchaliśmy pieśni w wykonaniu chóru „Bonus”. Chwilę później nastąpił przemarsz na Plac Niepodległości, gdzie złożono kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego oraz wysłuchano przemówień władz Gminy i przybyłych gości.

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna. Chór pod kierunkiem p. Jacka Sajdaka i Orkiestra Dęta z Piekoszowa wykonali pieśni patriotyczne. Ciekawym elementem uroczystości była wystawa starych fotografii przedstawiających Piekoszów sprzed kilkudziesięciu lat.