III Powiatowy Konkurs Mitologiczny

29.11.2016

29 listopada 2016 roku Zespół Placówek Oświatowych w Łosieniu przeobraził się w Olimp, gdzie na boskiej uczcie spotkali się uczestnicy III Powiatowego Konkursu Mitologicznego. Kilkunastu zawodników z siedmiu gimnazjów ( Piekoszowa, Zajączkowa, Nowin, Oblęgorka, Łosienia, Jaworzni i Brynicy) rywalizowało o tytuł Mistrza mitologii.

Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszym był test wiedzy na temat dramatów antycznych Sofoklesa („Antygony” i „Król Edypa” ), a także Mitu Labdakidów. Pytania przygotowane zostały przez obiektywną komisję - pracowników Biblioteki Centrum Kultury w Piekoszowie, o czym zapewniał przewodniczący jury –dyrektor BCK, pan Andrzej Paździerz. Następnie, uczestnicy odpowiadali na bardzo szczegółowe pytania przed komisją oraz zgromadzoną publicznością . Ostatnia potyczka polegała na prezentacji kostiumów i postaci, w które wcielili się gimnazjaliści. Po zaciętej rywalizacji „bogowie” mogli zasiąść przy „olimpijskim stole” i odpocząć.

Piękne opowieści, scenografia i oprawa artystyczna sprawiły, że duch starożytnego świata i promienie śródziemnomorskiego słońca zagościły w tym listopadowym dniu w Łosieniu.

Z dumą przedstawiamy Państwu wyniki zaciętej rywalizacji.

• Trzecie miejsce zajął uczeń gimnazjum w Piekoszowie –Łukasz Wojtasiński.
  • Drugie miejsce wywalczyła uczennica Publicznego Gimnazjum w Łosieniu – Wiktoria Smolarczyk.
  • Na najwyższym stopniu podium stanęła Gabriela Zbroszczyk – również reprezentantka gimnazjum w Łosieniu.

Ponadto komisja doceniła wyjątkowe kostiumy uczestników. W tej kategorii wyróżnienie otrzymali : Wiktoria Krzemińska, Natalia Tomasik i Gabriela Zbroszczyk, a główną nagrodę otrzymała Wiktoria Smolarczyk.

„Boscy” gimnazjaliści reprezentowali bardzo wysoki poziom, który zyskał uznanie w oczach jury i zgromadzonej publiczności. Organizatorzy zadbali o cenne nagrody dla wszystkich miłośników mitologii.

Opiekunowie konkursu mitologicznego składają serdeczne podziękowania za współpracę i okazaną pomoc:

• Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie,
  • Nauczycielom ZPO w Łosieniu,
  • Uczniom zaangażowanym w organizację i oprawę artystyczną konkursu :)