06.12.2016

Mikołajki to święto obchodzone 6 grudnia. Jest ważne dla każdego dziecka, dlatego szkoła stwarza możliwość organizacji tego dnia w taki sposób, by był on inny niż pozostałe. W tym roku uczniowie klas III – VI pod opieką swoich wychowawców pojechali do kina „Helios” na film produkcji szwedzkiej pt. „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra”.

Przed seansem czekała na nich przemiła niespodzianka - spotkanie ze Świętym Mikołajem. Każdy otrzymał coś słodkiego i mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Po krótkim oczekiwaniu na projekcję uczniowie zajęli swoje miejsca w sali kinowej. Dynamiczna akcja filmu, ucieczki i pościgi, pełne humoru sceny, inteligentne dialogi, zagadki i romantyczne zakończenie, a także świetna gra aktorów sprawiły, że dzieci obejrzały go z dużym zainteresowaniem.

Wszyscy cieszyli się z wyjazdu, którego dopełnieniem była wizyta w restauracji Mc Donald’s. Po uczcie świątecznej, kulturalnej i kulinarnej uczniowie pełni wrażeń wrócili do swoich domów.