21.01.2017

Dnia 21.01.2017 roku wzorem lat ubiegłych w ZPO w Łosieniu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W szkole gościliśmy babcie i dziadków z okolicznych miejscowości naszej gminy oraz z Korczyna. Występy rozpoczęły maluchy. Z ich gorących serc popłynęły życzenia zawarte w słowach wierszy i piosenek. Starszaki i dzieci z kl.„0” swym programem artystycznym starały się z całych sił przekazać zaproszonym gościom, jak wiele dla nich znaczą. Oprócz montażu słowno-muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuków z zerówki. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać wnuczęta w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem i dreszczykiem emocji odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Dzieci obdarowały babcie i dziadków własnoręcznie wykonanymi laurkami i upominkami. Dla każdego był również czuły buziak! Po części artystycznej Pani Dyrektor Elżbieta Białek złożyła życzenia gościom i podziękowała dzieciom za piękny występ. Po czym wychowawczyni zaprosiła babcie i dziadków na słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice. Spotkanie to było okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim służyło wzmocnieniu więzi rodzinnych i bliższemu poznaniu się.