VI Festiwal Projektów Gimnazjalnych

16.03.2017

16 marca 2017 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Łosieniu odbył się VI Festiwal Projektów Gimnazjalnych. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: Wójt Gminy Piekoszów p. Zbigniew Piątek, Przewodniczący Rady Gminy p. Stanisław Kotwica, Radna Gminy Piekoszów p. Dorota Kurczyńska oraz Przewodnicząca Rady Rodziców p. Anna Piotrowska. Na imprezie edukacyjnej obecni byli rodzice uczniów, p. dyrektor Elżbieta Białek , p. wicedyrektor Anna Oleś, nauczyciele, pracownicy szkoły, młodzież gimnazjalna i absolwenci. Zaprezentowano pięć projektów. Były one realizowane przez uczniów klas drugich gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli: p. R. Baran, p. K. Stępień, p. A. Parszewskiej, p. M. Chamerskiej i p. A. Ludwickiej. Publiczność podczas pokazu miała okazję zaznajomić się z postacią oraz dorobkiem naukowym Alberta Einsteina, wybrać się w podróż dokoła świata i zwiedzić ciekawe zakątki na Ziemi, zgłębić historię przedmiotów codziennego użytku, przybliżyć sobie świat muzyki współczesnej, a także przenieść się do czasów naszych przodków, by poznać tradycje, zwyczaje i życie codzienne dawnych mieszkańców pobliskich miejscowości. Uroczystość przygotowali i poprowadzili wychowawcy klas p. Monika Kubała oraz p. Magdalena Mendalka Kozieł.