Święto Liczby π

14.03.2017

W dzień urodzin Liczby π w Publicznym Gimnazjum w Łosieniu odbyła się piąta edycja konkursu matematycznego pt. „Święto Liczby π”. Tegorocznym hasłem przewodnim były słowa:
Jeśli matematyka jest królową nauk, to królową matematyki jest teoria liczb.
Carl Friedrich Gauss

Obchody święta matematyki mały charakter konkursu zarówno wiedzowego jak i plastycznego dla chętnych uczniów naszego gimnazjum. Konkurs wiedzowy dotyczył zagadnień związanych z liczbą π. Cieszył sie on dużym zainteresowaniem, ale wśród uczestników najlepszą wiedzą wykazał się Szymon Kowalczyk z kl. II a. Drugie miejsce uzyskał Damian Malaga z kl. II a, trzecie zaś - Wiktoria Smolarczyk z kl. III.

Na zakończenie uroczystości jury konkursu plastycznego podsumowało wyniki i wyłoniło zwycięzców na najlepszy plakat dotyczący Ludolfiny.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za pełne zaangażowanie.

Kolejna edycja Szkolnego Święta Liczby π już za rok.