„Powitanie Wiosny”

21.03.2017

21 marca 2017 r. uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w imprezie zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski „Powitanie Wiosny”. Tego dnia wszyscy przyszli w strojach z elementami w kolorze zielonym. Na początku dzieci pożegnały mijającą porę roku - zimę. Miały za zadanie rozszyfrować hasło umieszczone na wymieszanych, napompowanych białych balonach: „Hu hu ha zima zła!”. Przekłuwając je i trzykrotnie powtarzając głośno utworzone hasło, odczarowały mijającą porę roku. Następnie nauczyły się krótkiego powitania, którym, śpiewając na melodię piosenki „Panie Janie”, przywołały wyczekiwanego gościa - Panią Wiosnę. Dodatkowo klasy od 0 do III przywitały Panią Wiosnę przygotowaną z wychowawcą wiosenną piosenką, co zostało nagrodzone przez „Gościa” papierowymi kwiatami, które wykonawcy mogli przykleić sobie na ubrania. Ponadto Pani Wiosna przeprowadziła krótki wiosenny, przyrodniczy quiz. Potem nastąpiła II część imprezy: „Szkolny Festiwal Talentów”, w którym mogli zaprezentować swoje umiejętności ochotnicy ze wszystkich klas szkoły podstawowej. Pokazano m.in.: żonglerkę piłką, taniec z hula-hop, recytację wierszy, śpiew, taniec nowoczesny, układ taneczny, zbiórkę ponad 500 kart z piłkarzami. Wszystkie występy zostały nagrodzone przez publiczność gromkimi brawami, a przez organizatorów - dyplomami i symbolicznymi upominkami.

Uczestnikom gratulujemy talentów i odwagi!!!