Dzień Polskiej Niezapominajki

15.05.2017

Dzień Polskiej Niezapominajki – święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja, mające na celu promowanie jej walorów, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski. Święto ma również na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji.

"Polska Niezapominajka" jest zachętą, aby budować silne, głębokie więzy z najbliższymi i szczere przyjaźnie z ludźmi z otoczenia, przypomina o szacunku, jaki powinniśmy żywić dla przyrody "małej" i "wielkiej Ojczyzny", przypomina o wartości jaką niosą ze sobą lokalne tradycje czy wytwory ludzkiej myśli - jakimi są np. "perełki architektury" zachowane w miastach, miasteczkach i wsiach. Akcję zapoczątkował w 2002 redaktor radiowej Jedynki, prowadzący "Ekoradio", Andrzej Zalewski (zm. 2011) trochę na przekór walentynkom. Pierwsze obchody odbyły się 15 maja 2002 roku”. Nasza szkoła postanowiła również włączyć się do tej pięknej akcji. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami przygotował na ten dzień sadzonki niezapominajek, które zostały posadzone przed budynkiem szkoły. Kwiaty sadzili przedstawiciele klas 0-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum. Ponadto uczniowie uczcili ten dzień strojem w kolorach żółtym i niebieskim. Z tej okazji przygotowano także konkursy plastyczne, których wyniki poznamy niebawem.