Europiknik w ZSP w Łopusznie

26.05.2017

26 maja br. gimnazjaliści z naszej szkoły uczestniczyli w europikniku w ZSP w Łopusznie.
W ramach tej uroczystości uczniowie wzięli udział w konkursie „ Kuchnie Europy” i przygotowali dwa stoły potraw tradycyjnych dla kuchni polskiej i włoskiej. Na rodzimym stole dominowała swojska wędlina, pierogi, smalec wiejski, ciasta . Zaś z włoskiego – unosiły się zapachy lazanii i pysznego tiramissu. Drużyna z Łosienia zaprezentowała się najlepiej - zdobyliśmy I miejsce. Czołowe lokaty zajęły również nasze gimnazjalistki w występach wokalnych: Natalia Piotrowska - I miejsce, a Klaudia Titkin otrzymała wyróżnienie. Braliśmy także udział w licznych konkursach, np. historycznym, wiedzy o UE i sportowych. Wysokie lokaty w rozmaitych konkurencjach zachęciły nas do udziału w europikniku za rok.