Zbiórka na rzecz Gabrysi

28.04.2017

28 kwietnia Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował zbiórkę na rzecz małej Gabrysi, podopiecznej Fundacji Rycerze i Księżniczki. To urocza 4-latka, z burzą blond loków, z wielkimi niebieskimi oczami i długimi rzęsami. Uwielbia kolor różowy, sukienki z falbankami i lalki. Najbardziej lubi bawić się w księżniczki. Wszystko zaczęło się od sporadycznych bólów głowy, na które skarżyła się Gabrysia. Dziewczynka była kierowana na kolejne diagnozy...ostatnia z nich brzmiała: guz mózgu. 28 marca 2017 miała miejsce operacja w celu usunięcia go. Chirurdzy z niepokojem obwieścili, że udało się usunąć ok. 90% guza. Reszta rozpanoszyła się w maleńkiej główce i owinęła się wokół tętnic! Już wiemy, z jakim przeciwnikiem przyszło się zmierzyć. Pineoblastoma, szyszyniak zarodkowy, bardzo rzadki nowotwór, szybko rosnący i bardzo złośliwy. Rodzice Gabrysi wciąż nie wiedzą, co ich czeka... Bardzo dziękujemy uczniom, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły, którzy przyłączyli się do akcji! To dzięki Wam zebraliśmy 539 zł 34 gr. Całą sumę wpłaciliśmy na konto fundacji. Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia małej księżniczki!