Dzień Matki i Dzień Ojca

26.05.2017

„Kochana Mamo, kochany Tato, jesteście zawsze ze mną, dziękuję Wam za to!”.- słowa te były myślą przewodnią uroczystości, która odbyła się w naszej szkole 26 maja. Uczniowie z klas I - III zaprosili swoich rodziców, aby wspólnie świętować Dzień Matki oraz Dzień Ojca. To święto było dla dzieci bardzo ważne, dlatego dołożyły wszelkich starań, aby stało się wyjątkowe. Pięknie udekorowana sala gimnastyczna na jakiś czas zamieniła się w salę rozpraw. Sędziowie próbowali rozstrzygnąć dylemat: kogo i za co kochać bardziej – mamę czy tatę? Po wysłuchaniu opinii obu stron (zwolenników mamy i zwolenników taty) komisja sędziowska stwierdziła, że racji nie może przyznać nikomu, bo oboje rodzice są bardzo potrzebni.  Następnie każde dziecko złożyło wzruszające i pełne ciepła życzenia, które przeplatane były przepięknie wykonanymi piosenkami. Zachwyt wszystkich zgromadzonych wzbudziły trzy tańce: taniec piracki w wykonaniu wszystkich chłopców, taniec z pomponami w wykonaniu wszystkich dziewczynek oraz solówka Dominika Piotrowskiego z kl. I. Po wręczeniu własnoręcznie wykonanych upominków, rodzice z dziećmi zasiedli do wspólnego poczęstunku. Imprezę uświetniły różne konkursy (sprawnościowe, muzyczny, wiedzy). To wyjątkowe spotkanie wywołało uśmiech na twarzach rodziców, wzruszenie w sercach oraz niezapomniane wrażenia ze wspólnej zabawy.